İhtiyaç ve beklentiler değiştikçe, insanların ihtiyaçlarını beklentilerine uygun şekilde karşılayabilmek için çeşitli stratejiler de oluşturulmaktadır. İnsanlar, temel ihtiyaçlarını marketlerden karşılar. Ancak günümüzde, temel ihtiyaçlardan birisi olan gıda malzemeleri haricinde diğer ihtiyaçlar da, marketlerden rahatlıkla karşılanabilmektedir. Nasıl mı? Tabi ki aktüel ürünlerle. Aktüel ürünler, diğer adıyla avantajlı alışveriş ürünleri, ülkemizde perakende marketçilik sektöründe faaliyet gösteren firmalar tarafından her hafta düzenli şekilde satışa sunulan ürünlerdir.

Bim, her zaman kazançlı alışveriş için indirim kampanyalarını takip eden vatandaşların, güvenle alışveriş yaptığı marketlerden birisidir. İlk indirim marketi olan bim, aktüel ürünleri de, bünyesinde satışa sunan ilk markettir. Aktüel ürünler, vatandaşların gıda ihtiyacı haricinde diğer farklı ihtiyaçlarının da ekonomik fiyatlarla karşılanabilmesi için geliştirilmiş bir pazarlama politikasıdır. Bim aktüel ürünler, cuma günü getirilmekte, kataloğu da bir hafta öncesinden yayınlanmaktadır. İndirimli marketler sektöründe faaliyet gösteren A101 ve Şok marketler de, yine kataloğu bir hafta öncesinden yayınlanmak üzere, perşembe günlerini aktüel ürün günü olarak belirlemiştir.

   A101 Aktüel ürün katalogları, marketlerden ya da internet üzerinden takip edilerek o hafta gelecek ürünler hakkında bilgi sahibi olunabilir.