Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte, giyim sektöründe farklılıklar yaşanmıştır. Birçok firma ürünlerini kumaşlardan tasarlamaya başlamış ve giyim sektöründe kullanılan ekipmanlar sayesinde seri imalata başlanmıştır. Anca her ne kadar teknoloji ilerlese ve yaşam tarzları değişse bile, örgü modellerine olan ilgi hiçbir zaman değişmemiştir.

Örgüler, Anadolu kültürünü yansıtan ve geçmişin kültürlerini günümüze taşıyan iplik türleridir. Bu iplikler ile örgü bere modelleri ve eldivenleri gibi farklı giysi türleri tasarlanmaktadır. Ayrıca birçok bayan bu tasarımları evde kendi imkânları ile yapabilmektedir.

Örgü hırka modelleri ise, son yıllarda tercih edilen ürün çeşitleri arasında yer almaktadır. Bu hırkalar gene olarak evlerde veya ofislerde giyilmektedir. Birçok süs eşyasını ve çeyiz takımlarını örgü yöntemi ile üretmek mümkündür. Özellikle de örgü çanta modellerikullanıcılara farklı kombinasyonlar sunmaktadır.

Kumaş eşyalara göre daha ekonomik fiyatlar ile satışa sunulan bu örgüler, kullanıcının isteğine göre de farklı renklerde üretilmektedir. Ayrıca bu ürünleri, uzun yıllar boyunca kullanılmakta ve yapısı bozulmamaktadır. Örgü kavramı, sağlam ip yumaklarından oluşmaktadır.