Son dönemlerde zamların da yapılması ile beraber SGK emekli maaşı hesaplama yöntemlerine büyük ilgi duyulmaktadır. Birçok çalışan, emekli olduğunda ne kadar maaş alacağını önceden öğrenmek ister. Ancak SGK aracılığı ile emekli olmadan maaş bilgisi öğrenilemez. Bu nedenle genelde bu bilginin öğrenilebileceği araçlar kullanılmaktadır. Ancak bu yöntemlerle de net olarak maaş bilgisi verilemez. Sitemizden alacağınız hizmetlerimiz sayesinde emekli olduğunuz zaman ne kadar maaş alacağınızı net olarak öğrenebileceksiniz.

Sitemizde 4A, 4B, 4C, malul ve engelli emekli maaşları hakkında her türlü bilgi sunulmaktadır. Bu sayede emeklilik döneminiz geldiğinde neler yapmanız gerektiği, hazırlanacak dilekçe ve dilekçenin nereye verileceği gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Bununla beraber SSK emekli maaşı hesaplama yöntemi ile maaş bilginizi öğrenebileceksiniz. Bu işlem için bazı bilgilerinizi doğru olarak iletmeniz gerekmektedir.

Emekli maaşları hesaplama işlemleri 3 döneme göre yapılmaktadır. İşe giriş tarihi 2000 öncesi olanlar, 2000 – 20008 arası olanlar ve 2008 sonrası olanlar şeklinde yapılan hesaplamalar ile ne kadar emekli maaşı alırım merakınız giderilmektedir. Engelli ve malul emekli maaş hesaplama işlemlerinden ücret talep edilmemektedir. Sitemize giriş yaptıktan sonra hesaplama bölümünde sunulan formu doldurmanız yeterlidir.