Gastrogen, tokluk hissi vererek iştah azaltan ve hızlı kilo vermeye yardımcı olan bitkisel bir üründür. Öğünlerde tükettiğiniz besinlerin miktarında büyük ölçekte azalma gösteren Gastrogen, kalori miktarı açısından da oldukça düşüktür.

Dünyanın birçok ülkesinde obeziteye karşı etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır ve ek gıda takviyesi ile başarılı sonuçlar vermektedir. Gastrogen içerisinde birçok bitkiler bulunur ki bunlardan biri de konjaktır. Konjak, şekerinizi dengeler ve sağlıksız dietlerde görülen halsizlik durumlarını ortadan kaldırır.

Aynı zamanda, kan dolaşımınızı hızlandırır ve metobolimanızı çalıştırır. Gastrogenin içerisinde bulunan A ve C vitaminlerinin vücudunuza faydaları oldukça fazladır. Ürünün kolestrolünüzü düşürücü özelliği vardır ve sindirim sisteminizin de güçlenmesine yardımcı olur. Midenizde suyun etkisi ile şişen Gastrogen, oldukça büyük bir yer kaplar ve bu sayede, gıda tüketiminiz azalır.

Tamamen bitkisel içeriğe sahip olan Gastrogen, hamileler için önerilmez. Emziren anneler, kalp hastaları, şeker ve böbrek hastaları ise doktor kontrolünde kullanmalıdırlar. Eşsiz tadı, lifli doğal içeriği ile oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Gastrogen, günde 2 defa ılık suya karıştırılarak aç karnına içilmelidir.