Gastrogenin en büyük özelliği kullanıcılarına herhangi bir zorluk hissettirmeden, gayet etkili ve sağlıklı bir şekilde kilo verdirmesidir. Bunun ise bileşenlerindeki maddeler ile sağlamakta olan Gastrogen zayıflama ürünü ciddi bir kullanıcı potansiyeline sahiptir.

Her açıdan faaliyetlerini gerek Ar-Ge çalışmaları gerekse de teknolojik gelişmeler neticesinde geliştirmekte ve yenilenmektedir. Bünyesinde bulundurmakta olduğu vitamin ve mineraller neticesinde kullanıcısına ciddi düzeyde etki ederek her açıdan gelişimini sağlamaktadır.

Söz konusu bileşenler bütünüyle organik ve kalitelidir. Son derece organik olarak tasarlanmış ve bileşime dahil edilmiş ürünler bireylere extra bir enerji depolaması, dinçlik ve zindelik katmaktadır.

Bütün bunların yanı sıra Gastrogen ürünü ana ham maddesi konumunda olan Gastrogen bitkisi kullanıcılarının beynine etki ederek tokluk hissi oluşturmaktadır. Oluşturulan bu tokluk hissi bireyi gereksiz yere yemek, abur cubur ve benzeri nesnelerden bütünüyle uzak tutmaktadır.

Bu durum neticesinde bireyler vitamin ve minerallerin vermiş oldukları enerji ve Gastrogenin yaratmış olduğu tokluk hissi neticesinde son derece etkili olarak çalışmakta ve hareket etmektedirler. Buda zayıflamayı kolay hale getirmiştir.