Gastrogen özellikleri, her şeyden önce kullanıcısını tok tutmaktadır. Bünyesinde barındırmakta olduğu Gastrogen isimli bitki sayesinde bireylerin, kullanıcıların beynine bir tokluk hissi verilmektedir. Bu tokluk hissi insanları günün belirli saatleri arasında tok tutmaktadır.

Bu tokluğun yanı sıra bireylere Gastrogen kullanıcılarına Gastrogen içeriğinde bulunan besin takviyeleri neticesinde önemli düzeyde de bir enerji verilmektedir. Böylelikle bireyler günün önemli bir kısım saatinde hem tok hemde enerjik olarak gün içerisindeki faaliyetlerini gerçekleştirirler.

Böylelikle fazla kilolarından kurtulmanın bir diğer deyişle acısız yolunu bulmuş olurlar. Kısa bir zaman içerisinde etkisinin farkına varabileceğiniz düzeyde bir ilaç konumunda olan Gastrogen geleceğin en önemli ve gözde ilaçları arasında yerini şimdiden alacak gibi durmaktadır.

Dünya genelinde birçok farklı alanda ciddi düzeyde kullanıcıya sahip Gastrogen, günler geçtikçe söz konusu kullanıcıların tavsiyeleri neticesinde de önemli düzeyde bir ticari pazar elde edecek gibi duruyor. Tüm bunların yanı sıra GastrogenLabs, özellikle obez bireyler için son derece önemli bir buluş olarak karşımıza çıkmaktadır. Aşırı kilolular için son derece önemli bir üründür.