1991 yılında hizmetlerine başlayan Alteksan Mühendislik, topraklama ölçümü kapsamında çeşitli hizmetler vermektedir. Genç ve dinamik kadrosu ile kendini sürekli geliştiren firmamız, kısa sürede büyük projelere imza atmayı başarmıştır.

Tüm yapılar için topraklama işlemlerinin ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bu doğrultuda çalışmalarımıza yön veriyoruz. Tüm hizmetlerimizi verdiğimiz taahhütlere bağlı kalarak gerçekleştiriyoruz. Potansiyel iki nokta arasındaki iş yapma kapasitesini ifade eden topraklama raporu uzman mühendislerimiz tarafından hazırlanmaktadır. Kanuni bir zorunluluk olan bu işlemleri yılda en az bir kere yaptırmanız gerekmektedir.

Profesyonel bir mühendislik firması olan Alteksan, elektrik enerjileri için önemli bir yere sahip olan trafo bakımı konusunda da uzmanlaşmıştır.

Bakım işlemlerine başlamadan önce deneyimli ekibimiz tarafından üst düzey güvenlik tedbirleri alınır. Trafonun şebeke sisteminden ayrılması sağlanır ve tek tek kontroller yapılır. Sistemi olumsuz bir şekilde etkileyen reaktif güçlere karşı kompanzasyon bakımı öneriyoruz.

Bu sayede elektrik enerjisinin en kayıpla taşınması sağlanmaktadır. Son olarak çok sık karşılaşılan yıldırımın etkileri paratoner hizmetimiz sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Bu cihaz ile yıldırımın direk toprağa gitmesi sağlanır. Elektrik enerjisi risklerini en aza indirmek istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.