Fındık, hayata lezzet katan besinlerden birisi olarak bilinir ve kavrulmuşundan çiğine, ezmesinden ununa kadar her çeşidi yaygın olarak tüketilir. Fındığın en çok tüketilen çeşidi ise, Fındık ezmesi şeklindedir.. Fındıktan anlayan ve lezzetini ayırt edenler daha çok, Giresun fındığını tüketmektedir.

Giresun, fındık yetiştirmek için en verimli toprak ve iklime sahiptir. Bölgede yetiştirilen iri ve yağlı fındığın bir avucu bile, doyurucu niteliktedir. Peki Giresun fındığı nerden alınır? hakiki Giresun fındığını nasıl bulabiliriz? derseniz, Altun Gıda’yı ziyaret etmenizi öneririz. Altungida.com isimli satış sitesiyle hizmet veren firma, yüzde yüz doğal, hiçbir katkı maddesi içermeyen Giresun fındığı çeşitlerini, bünyesinde satışa sunmaktadır.

En çok sevilen kavrulmuş fındık başta olmak üzere kabuklu fındık ve fındık ezmesinden fındık ununa kadar fındığın tüm çeşitleri, özenle hazırlanan paketlerle alıcılara sunulmaktadır.

   Fındık satın almak isteyenler için Altun Gıda firması, sosyal medya üzerinden de hizmet vermektedir. Altungida.com satış sitesine giriş yapılarak, istenilen fındık türü satın alınabileceği gibi, fındık hakkında faydalı bilgiler ve fındıkla lezzetlendirilen çeşitli tariflere de ulaşılabilir.