Nevresim kumaşları hakkında oldukça bilgi kirliliği mevcut. Bazı firmalar nevresim kumaş ürünlerini kalitesiz üretip, makul fiyatlarda satmaktadır fakat bunların tercih edilmemesi gerekir. Çünkü kısa vadede size ucuz gelen bu ürünlerin ömrü uzun olmayacak ve siz sürekli yeni ürün almak zorunda kalacaksınız. Bu da kaliteli bir ürüne vereceğiniz paranın kat kat fazlası demektir. Aynı zamanda çoğu insan sağlığına zararlı malzemelerden yapıldığı için sağlığınızdan olma riski de çok yüksek. 

Öncelikle bilmeniz gereken tel sayısı arttıkça ipliğin incelmesi yüksek olacağından sürekli yıkanan bir üründe yırtılma olasılığı artacaktır. İplik sayısı fazla olan her ürün kaliteli değildir. Doğru tekniklerle üretilmiş olması daha önemli bir etkendir. Mesela hambez akfil sık dokunmasına rağmen sağlamlığı yüksek bir üründür.  

Kumaşınızı seçerken ürün hakkında olabildiğince soru sormalı ve uygun fiyatlı olması yerine kaliteli olmasına önem vermelisiniz. Yakın süreçte size bir sorun çıkarmasa bile uzun vadede bir çok sorun yaşamanız kaçınılmaz. Tüm kumaşlar hakkında bilgi almalısınız ve size en uygun olanını, en sağlıklısını ve yüksek kaliteli olanını seçmelisiniz. Kumaş seçiminde en önemli kriter kalitesi ve sağlıklı olması olmalıdır. Renk, model seçeneğine takılmamalısınız. Kaliteli ve sağlıklı üretilmiş bir çok güzel model mevcut. Pamuk Saten Kumaş oldukça konforlu ve sağlıklı bir seçim olabilir.