Öğrencilik hayatı bekli de idare etmek olduğumuz en zor dönemdir. Gelirin kısıtlı olduğu ama masrafların bir o kadar arttığı dönemle gençler en çok öğrenci kredi kartı veren bankalar arayışına giriyor. Bazı bankalar bu kartları ücretsiz verirken bazıları da düşük aidatlarla öğrencilere tahsis ediyor. Ücretsiz alabileceğiniz kredi kartı veren bankalar:

*HCSB Bankası

*Garanti Bankası

*Şekerbank

*Halkbank

Düşük kart ve basım ücreti talep eden bankalar:

*Yapıkredi Bankası

*Denizbank

*İş Bankası

*TEB

*Vakıfbank

*QNB Finansbank

*Akbank

Kredi kartı temin etmenin yanında mevduat hesabına para yatırarak yüksek faiz geliri elde edebilirsiniz. Bir yandan paranız değerlenirken diğer yandan elde ettiğiniz kar sayesinde harcamalarınıza yön verebilirsiniz. En Yüksek Faiz Veren Bankalar arasında İng, Odeabank, Akbank, Denizbank ve TEB’ten sonra Ziraat bankası geliyor. Krediler ve banka işlemleri hakkında merak ettiğiniz her şeye sitemiz üzerinden ulaşabilir ve kampanyalardan en önce siz haberdar olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Ziraat bankası yüzde 18,50’lik faiz oranı ile gayet avantajlı bir mevduat hesabı açıyor. Hesap oluşturduktan sonra tüm işlemlerinizi Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bankaya ait mobil uygulama programını indirmek. Daha sonra güvenle mobil bankayı kullanabilirsiniz.