Her bireyde toplamda 4 tane 20 lik diş bulunmaktadır. Diş ve çene yapıları normalden farklı olan kişilerde 20 lik diş sorunları görülmektedir. Ağrı ile başlayan bu sorunlar, dişlerin genel yapısının bozulması ile devam eder. Gündelik yaşamı zor bir hale getiren 20 lik dişlerinizin doğru tedavi edilebilmesi için sizleri kliniğimize davet ediyoruz.

Yan tarafındaki dişlere baskı yapan 20 lik dişler, dişlerin çürümesine neden olduğu gibi diş yapısını da bozmaktadır. Bu durumda tedavi yöntemi olarak 20 lik diş çekimi öneriyoruz. Diş etinde yaşanan enfeksiyonlar nedeni ile ağız sağlığı tehdit altında olabilir. Bu nedenle zaman kaybetmeden kliniğimize gelerek uzman diş hekimlerimize muayene olmanızı öneriyoruz.

Ciddi operasyonların başında gelen 20 lik diş ameliyatı için bazı sorunların ciddi oranda görülmesi gerekmektedir. Röntgen çekimi ile 20 lik dişlerin durumu belirlenir ve nasıl bir yol izleneceğine karar verilir. Kesi yapılarak diş etine ulaşılır ve 20 lik dişler kökünden alınır. Alt ve üst çene ameliyatı olarak değerlendirilen işlemler profesyonellik çerçevesinde başarılı bir şekilde yerine getirilmektedir.