Bazı oyunlar insanı içine alarak güzel vakitler geçirmeye yardımcı olur. Bazı oyunlar ise ilk girişten insan kaybettirir .İo oyunları listesi dikkate alınarak bakıldığı zaman online oyun dalında en güçlü oyun olduğunu görüyoruz. Ve insanı içine hapseden yüksek derecede eğlenceli olduğunu kavrıyoruz. .io oyunları güçlü rakip olanağını sunsa da basitçe zaferi elde etme imkanı sunuyor. 

Her yaş gurubuna uygun olarak tasarlanan .io oyunları, her hangi bir şart gerektirmeden io oyunları oyna butonuna tıklayarak kolaylıkla oynanma fırsatı sunuyor. Eski yıllarda oyuna giriş yapmak için istenen üyelik şartlarının yerine getirilmesi ve belli ücretin ödenmesi io oyunları için söz konusu dahi değil.

Can sıkıntısını kökten çözen .io oyunları, kolaylığın tek tuşa sığdırılmış hali olarak karşımıza çıkıyor. İo oyunları oyna butonu ile oyuna kısa sürede giriş yapabilirsiniz. Tam ekran modunun var olması ve klavye, mouse seçeneğinin mevcut olması oyunun daha fazla sevilmesine ve aşırı derecede oynanmasına yardımcı oluyor. Dilediğiniz takdirde oyunu mouse kullanarak oynayabilirsiniz. Dilerseniz de klavye tuş takımı ile kolaylıkla oynayabilirsiniz.