Müzik dalları içerisinde en çok tercih edilen türküler, toplumun eskiye dayanan kültürel zenginlikleri de içerisinde barındırmaktadır. Bu alanda hizmet veren Trt Türkü dinle platformu, binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle kaliteli hizmet vermeye ve dinleyici sayısını arttırmayı başaran Trt Türkü Dinle platformu her geçen gün yenilenmektedir.

Türkü dinlemek isteyen ve istediği zaman istediği parçalara erişim sağlamak isteyen bireylerin tercih ettiği platform olan Trt radyo türkü sekmesi adı altında farklı yayınlar yapmaktadır. Özellikle de Anadolu kültürünün yaşatılması için yapılan bu çalışmalar Türkü dinle geleneğinin de geliştirilmesini sağlamaktadır. İstediğiniz parçaları kolay bir şekilde dinlemek için Trt radyfrekanslarını tercih edilebilirsiniz.

Evde okulda ve işyerinde istediğiniz türküleri dinlemek için Trt Türkü dinle platformunu ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz tüm parçaları kayıt altına alabilir ve günün her saatinde istediğiniz zaman tekrar tekrar dinleyebilirsiniz. Böylece kültürel zenginliklerinizi profesyonel bir şekilde koruyabilir ve türkülere duyduğunuz ilgiyi her geçen gün arttırabilirsiniz. Ayrıca kendinize özel liste de oluşturabilirsiniz.