İnternet Protokol Televizyonu anlamına gelmekte olan dijital teknoloji uydu alıcısına gerek duyulmaksızın internet ile iptv bayilik ile izlenebilmektedir. Yayın akışında hiç bir şekilde donma ve kesintiye meyil vermeksizin binlerce kanal ile hizmet vermektedir. Televizyonda olan tüm programlar dahil, daha binlerce programı bilgisayarınızdan izleyebiliyorsunuz. Sadece bilgisayarınıza gerekli programları kurmanız yeterli olmaktadır.

Teknolojiyi kullanabilmek için, 10 Mbps ile 100 Mbps arasında bir internet hızına sahip olmanız gerekmektedir. Iptv server ne kadar kaliteli olsa da, bu bağlantı hızı düşüklüğünde söz konusu sıkıntıları yine yaşarsınız. Sağlamış olduğu faydaların başında dilenen programı hiç bir ek ücret ödemeden izlenebilmesine imkan sunmasıdır. Bu bağlamda teknoloji giderek daha yaygın bir hale gelmektedir.

Gerekli araştırmalar ve test yayınları incelenmesinden sonra ip tv satın al işlemine geçilir. Elde edilecek platformun bir başka kişi ile paylaşılarak izlenebilmesi mümkün değildir. Bir yayın sadece bir kişiye ait olarak çalışmaktadır. Herhangi bir şekilde paylaşılması durumunda donma ve yayın kesilmesi gibi sıkıntılar yaşanabileceği gibi, abonelik sürecinizinde iptaline neden olacak bir hareketi gerçekleştirmiş olursunuz.